گیاهان جنگل های بارانی – Ageratum

توضیحات کلی: Ageratum یک گیاه علفی و یک ساله است که می تواند تا 30 اینچ قد رشد کند. ساقه های آن با موهای سفید ریز پوشیده شده است. برگهای آن در دو طرف ساقه رشد می کنند. آگراتوم یکی از اعضای خانواده دیزی است. این گیاه از سایه روشن برخوردار است و یکی از بلوزهای ماندگار باغ است. این گیاه لطیف است و معمولاً در نزدیکی زمین رشد می کند.

مکان: محدوده Ageratum از جنوب شرقی آمریکای شمالی تا آمریکای مرکزی است گل آزالیا ، اما مرکز مبدا آن آمریکای مرکزی و کارائیب است. Ageratum همچنین در چندین کشور در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری از جمله برزیل یافت می شود.

موارد استفاده: آگراتوم گیاهی است که حشرات و نماتدها را دفع می کند. در طب سنتی توسط فرهنگ های مختلف قبیله ای هر جا که این گیاه به طور طبیعی رشد می کند ، به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. برای درمان سوختگی و زخم های پوستی به سرعت و به طور مثر عمل می کند. مرکز دارویی برزیل این گیاه را به عنوان یک ضد روماتیسمی توصیه می کند. Ageratum به دلیل برخی از خواص آن ، توسط برخی از داروهای جایگزین برای درمان های ضد التهاب و آنتی اکسیدان استفاده می شود.

Ageratum یک تیره از حدود دوازده گیاه است ، همه گیاهان یک ساله از مناطق گرمسیری Ageratum به سرعت رشد می کنند و به شکل تپه های شاخ و برگ جمع و جوری می آیند ، که در بیشتر فصل تابستان و فصل رشد پاییز با شکوفه ها پوشیده شده است. این گیاه کوتاه اما نمایشی است. شکوفه ها رنگهای چشمگیری از بلوز ، سفید و نان آور است.
این گیاه به خوبی با سایر گلهای تابستانی در گل آرایی و دسته گل ترکیب می شود. الگوی رشد یکنواخت آن باعث می شود که به عنوان یک گیاه حاشیه ای مناسب باشد. Ageratums به دلیل رنگ آبی زیبا در باغ های عمومی به طور مکرر به نمایش در می آید.