پی وی سی ها و تپش قلب: بهترین گزینه برای توقف رنج

از چند ماه پیش دچار PVC شدید (انقباضات بطنی زودرس – که معمولاً به آن تپش قلب می گویند) و همچنین از برخی علائم آنژین رنج می برم: به زودی تقریباً ناتوان از زندگی طبیعی هستم. تنها پس از چند قدم سریع ، احساس می کنم قلب من به شدت می پرید یا به شدت و به طور نامنظم تند می زند و گاهی اوقات تنگی قفسه سینه را از کار می اندازد. ابتدا بسیار گیج و ترسیده بودم اما بعد ، پس از تحمل رنج “در سکوت” ، تصمیم گرفتم که به متخصصان مختلف قلب و جراحان قلب و عروق مراجعه کنم و البته چندین آزمایش انجام دادم. یکی از 3 متخصص قلب (احتمالاً بهتر) برای من بتا بلاکر تجویز کرده و پس از آن آزمایشات بعدی را انجام داده است.

در حالی که از ناراحت کننده ترین آزمون تا به حال به خانه برگشته بودم ، تصمیم گرفتم که “مکمل های طبیعی” را امتحان کنم. من از بهبود سریع وضعیتم شوکه شدم. من قصد دارم با به روزرسانی ها ، نه تنها در مورد کارهایی که انجام داده ام و انجام می دهم بلکه در مورد پیشرفت من نیز مطلع شوید.

PVC ها چیست؟ به طور خلاصه پی وی سی ها ضربان قلب نامنظمی هستند که به شما این احساس را می دهند که انگار قلب شما ضربان شما را می گیرد یا بارها و بارها می زند (مثلاً احساس «سیستول اضافی» در ضربان قلب دارید). این اصلاً احساس خوشایندی نیست و می تواند شما را غش کرده یا احساس اضطراب و اضطراب کند و یا حتی ترسیده باشد. اگر علاوه بر این ، کمی متخصص قلب در مشهد  گرفتگی قفسه سینه نیز داشته باشید (مانند مورد من) ، ممکن است احساس کنید انگار قصد حمله قلبی یا از بین رفتن دارید. خودم را در وسط یک فروشگاه می دیدم که ناگهان نیاز به توقف و نشستن در هر جایی دارم به امید اینکه “تپش قلب” فروکش کند و گاهی اوقات نیز تنگی قفسه سینه ام. خیلی بد بود. من همچنین به دلیل شرایط جسمی ام بسیار تحریک پذیر و مضطرب شدم.

اگر بخواهید جزئیات شرایط را بیان خواهم کرد ، اما اساساً هر کسی که از PVC رنج می برد (گاهی اوقات به طور صحیح یا غلط به عنوان تپش قلب گفته می شود) می داند که من در مورد چه چیزی صحبت می کنم.

علت PVC در افراد مختلف متفاوت است. این می تواند تروما ، استرس ، مشکل متابولیسم ، برخی از کمبود مواد مغذی در ثانیه ، حتی گاهی اوقات یک علت مبتنی بر هورمون باشد. این امر همچنین می تواند به دلیل برخی از “انسداد” داخل یا تصلب شرایین ، حتی آنهایی که محیطی هستند (نه آنهایی که داخل قلب شما هستند یا فقط خارج از قلب شما هستند ، خیلی ساده بیان می شود). به همین دلیل ، بهترین روش انجام آزمایشات کافی برای رد انسداد احتمالی حتی یک رگ یا فقط برای اطمینان از سخت شدن بیش از حد آنها است (باز هم خیلی اصولی). کلسترول و فشار خون شما نیز باید کاملاً بررسی شود تا مطمئن شوید که دیگر مشکلی در سیستم قلبی عروقی شما وجود ندارد. در هر صورت ، اگر با یک متخصص قلب صحبت کنید ، او می داند که چه چیزی برای رد یک دلیل جسمی ممکن است خطرناک باشد. این آزمایشات معمولاً از یک اکو کاردیوگرام ساده تا آزمایش استرس اکو (روش های “مشاهده” قلب و عملکردهای آن در حالی که در یک موقعیت “استرس زا” ، یعنی ضربان بسیار سریعتر از حد معمول) ، گرفته تا آنژیوگرام واقعی (یک روش تهاجمی تر برای که ممکن است مجبور شوید یک روز در بیمارستان بمانید). گاهی اوقات یک آزمایش مبتنی بر تابش نشان داده می شود ، اگرچه من از چنین آزمایش های پرتوی زیاد (نسبتاً زیادی) پرهیز می کنم (مطالعات اخیر در مورد انجام غیر آزمایشی این آزمایشات هشدار داده شده و آنها را فقط در صورت لزوم توصیه می کنم). باز هم ، همه چیز به جدی بودن وضعیت شما بستگی دارد و مهمتر از همه ، اگر مطالعه بسیار عمیق تری در مورد سیستم قلبی عروقی و عملکرد قلب شما لازم باشد. انتخاب با شماست و البته به آنچه 2 یا 3 متخصص قلب در مورد شما توصیه می کنند گوش دهید. اگر کاری را که من انجام داده اید انجام دهید ، در اولین متخصص قلب متوقف نخواهید شد و بیش از یک نظر را جستجو خواهید کرد تا زمانی که احساس کنید از آنچه در مورد وضعیت خود و همه گزینه هایی برای درمان آن می دانید ، می دانید.